indirim

%35

Yunus Emre Ciltli

60,00 39,00

Büyük şairler zamanın ve mekânın sınırlarından öteye ulaşarak yüzyıllar öncesinden yüzyıllar sonrasına seslenmeleriyle bilinirler. Onların tesirli sözlerinde geleceğin filizlerini görmek mümkündür. Asırlar öncesinden söylenmiş sözlerin zamanın duvarlarına çarpa çarpa bugüne ulaşmasının sebebi de budur. Dün ve bugün diye ayrı zaman dilimleri tanımayan, yüzlerce yılı aşarak bugüne ulaşan eserlerindeki etki ve güzellikler buradan gelir. Yüzyıllar öncesinde yaşamış olmalarına rağmen bugünün şairleri gibi olmaları da bundandır.
İslam’ın ilim, hikmet ve ahlak değerlerini nesilden nesile aktarma ve kalıcı kılma hususunda önemli bir görev icra etmişlerdir. Bu şahsiyetlerden biri olan Yunus Emre, sözüyle, duruşuyla ve düşüncesiyle kültür ve medeniyet tarihimizde silinmez izler bırakan bir gönül insanıdır. Sosyal yapının zaafa uğradığı, iç çekişmelerin kuvvetli olduğu, kıtlık, kuraklık ve istilaların hayatı kuşattığı zor bir dönemden seslenen ve dilimizin de kültürümüzün de temel taşlarından olan Yunus adeta bugünün edibi, ozanı gibidir.
Onun dilindeki saflık ve anlaşılırlık, yalnızca kelimelerin sadeliğiyle sınırlı kalmamıştır. Anlatım tarzıyla, kelimelere kazandırdığı mana zenginliğiyle şiirleri, zaman kaybına uğramadan tesirini göstermekte, üzerimizdeki etkisini gün geçtikçe artırmaktadır. Anadolu’nun gönül dergâhında yetişen ve sekiz asırdır sözleri ve düşünceleriyle bütün dünyada adından söz ettiren Yunus, böylece her devrin ozanı olarak adeta aramızda dolaşmaktadır.
Elinizdeki eserin Yunus Emre’yi tanımaya ve muhabbetle yaşamaya katkı sunmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim. Gayret bizden, Tevfik Allah’tandır.

Read more ➜


  • Language : Türkçe
  • Number Print : 1
  • Date Publication : 2022-02
  • Stock Status : In Stock
  • Number Product Sold : 25
  • Barcode : 9786257396769
  • Category : ,
  • Product Type: Kitap
Tag:
Book Name Yunus Emre Ciltli
Publisher Diyanet İşleri Başkanlığı Yay.
Number Pages 218
Dimension 140.00 x 215.00
Paper Type Ivory 70 Gr